2019 GESA Singles Tournament May 13th - 16th, 2019

2019 "A" Event

image57

1st -  John Fedynak

2nd - Wally Bentt

3rd - Rob Robinson

4th - Lorna Chadwick

2019 "B" Event

image58

1st - Dennis Stockman

2nd - Ron Weisenburger

3rd - Gene Carriere

4th - Dale Dunlop

2019 "C" Event

image59

1st- Bob Linthorne

2nd - Sheryl Doell

3rd - Alvin Gall

4th - Lorna Bentt 

2019 "D" Event

image60

1st- Earl Doell

2nd - Brad Sawchuk

3rd - Gloria Erickson

4th - Lois Krell 

2018 Singles Tournament (May)

2018 "A" Event Winners

image61

          1st place - Bert Routhier

  2nd place - Shirley Tucker

3rd place - Conrad Karpetz

  4th place - Ernie McCormack

2018 "B" Event Winners

image62

 1st place - Earl Doell

                 2nd place - Howard Dugan

             3rd place - Ron Weisenberger

                         4th place - Wendy Staden Potter (not in picture)

2018 "C" Event Winners

image63

                       1st place - June Becker

                   2nd place - Peter Bontkes

     3rd place - Marvin Lovberg 

4th place - Pat Wilson

2018 "D" Event Winners

image64

                       1st place - Curtis Faul

                   2nd place - Wally Bentt

    3rd place - Paul Freeman

 4th place - Charlie Cull

2018 Mixed Doubles Tournament (July)

"A" Event

image65

1st Place - Nona Petrick / John Fedynak

2nd Place - Kenda Tucker / Brent Pegg

3rd Place - Dot Noad / Doug Noad

4th Place - Lorna Chadwick / Forrest Bird

"B" Event

image66

1st Place - Cynthia Amer / Dan Amer

2nd Place - V Baumgardner / J Baumgardner

3rd Place - Edi Linthorne / Bob Linthorne

4th Place - M Bowman / C Loiselle

"C" Event

image67

1st Place - M McKinnon / W McKinnon

2nd Place - J McPhillamey / J McPhillamey

3rd Place - June Becker / Ben Lintz

4th Place - Tammy Bell / Tom Waldner

"D" Event

image68

1st - Vickey Silver / Charlie Cull

2nd Place - Linda may / Ken May

3rd Place - Susan Sawchuk / Doug Sawchuk

4th Place - B MacPherson / D MacPherson

2017 Singles Tournament - 1st GESA Tournament Winners

2017 "A" Event Winners

image69

1st Place - Dennis Stockman (GESA Member) 

2nd Place - Bert Routhier (GESA Member) 

 3rd Place - Sheila Stockman (GESA Member)

4th Place - Fern Dugan

2017 "B" Event Winners

image70

1st Place - Dale Dunlop (GESA Member) 

2nd Place - Lynn Bell (GESA Member) 

3rd Place - Lorne Bell (GESA Member) 

4th Place - Cheryl Jackson

2017 "C" Event Winners

image71

1st Place - Lorraine Swain 

2nd Place - Gideon Carriere

3rd Place - Don Krell 

4th Place - Lorna Shoults (GESA Member)

2017 "D" Event Winners

image72

1st Place - Frank Stokowski 

2nd Place - Bill Jackson 

3rd Place - Lila Wessel 

 4th Place - Shirley Tucke

2017 Mixed Doubles Tournament - 2nd GESA Tournament Winners

2017 Mixed Doubles - A Event

image73

 

1st Place Nicole Corbin & Bert Routhier (GESA Members) 

2nd Place Adele & Frank Stokowski  

3rd Place Collette Carlisle & Ernie McCormack (GESA Members) 

4th Place Veronica Baumgardner & Jim Baumgardner (GESA Members) 

2017 Mixed Doubles - B Event

image74

 

1st Place Dawn Carriere & Gene Carriere  

2nd Place Grace Lintz & Denis Carrier (GESA Members) 

3rd Place Bev Textor & Wynn Textor (GESA Members) 

4th Place Lorna Shoults & John Fedynak (GESA Members)

2017 Mixed Doubles - C Event

image75

 

1st Place Shirley Tucker & Rob Robinson (GESA Member) 

2nd Place Dot Noad & Doug Noad (GESA Members) 

3rd Place Susan Bontkes & Peter Bontkes (GESA Members) 

4th Place Lois Krell & Don Krell 

2017 Mixed Doubles - D Event

image76

 

1st Place Susan Sawchuk & Doug Sawchuk 

2nd Place Sheila Stockman & Dennis Stockman (GESA Members) 

3rd Place Joyce March & Wally March (GESA Members)  

4th Place Ruby Karpetz & Conrad Karpetz